Standing Desk Small Desk Organizer, Two Sections, 3.85 x 3.85 x 3.54, Gray
$12.08
It seems like there’s always a pen around until you need one. Create a go-to place for writing instruments and office supplies with this small desk organizer. This clever accessory clamps onto the edge of your desk, giving you more space to work. Use the deep circular bin to hold pens, markers and scissors. Store paper clips and other small items in the convenient compartment. It’s a great solution for anyone who appreciates a tidy workspace. Use the small desk organizer alone or pair it with the desk file organizer (sold separately) to keep your pens and paperwork together. Small. Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: Small Cup-Sized Desk Organizer; Color(s): Gray; Material(s): Plastic; Width: 3.85″.
100 in stock
| Color(s): | Gray |
|---|---|
| Color(s): | Gray |
| Depth: | 3.85" |
| Depth: | 3.85" |
| Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: | Small Cup-Sized Desk Organizer |
| Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: | Small Cup-Sized Desk Organizer |
| Global Product Type: | Standard Desktop Space Savers |
| Global Product Type: | Standard Desktop Space Savers |
| Height: | 3.54" |
| Height: | 3.54" |
| Material(s): | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Number of Compartments: | 2 |
| Number of Compartments: | 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Small |
| Special Features: | Small |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 3.85" |
| Width: | 3.85" |
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.85 × 3.54 in |

Reviews
There are no reviews yet.