0
SureLab Photo Paper Roll, 10 mil, 8 x 213, Glossy White, 2/Pack
$132.00
These Epson papers are instant dry, abrasion resistant, water resistant and produce outstanding image quality with vibrant colors, intense blacks, sharp contours, and smooth tonal gradations. They are designed to deliver the best quality when used with Epson ink. Sheet/Roll Size: 8 x 213; Paper Basis Weight (lb): 69 lb Bond; Paper/Media Thickness (mil): 10 mil; Paper/Media Color(s): White.
100 in stock
| Brightness Rating (US): | 92 |
|---|---|
| Color Family: | White |
| End of Roll Indicator: | No |
| Global Product Type: | Photo Print Rolls |
| Machine Compatibility: | Wide-Format Inkjet Printers; Wide-Format Laser Printers |
| Paper Basis Weight (lb): | 69 lb Bond |
| Paper Finish: | Glossy |
| Paper/Media Color(s): | White |
| Paper/Media Thickness (mil): | 10 mil |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Rolls Per Unit: | 2 |
| Sheet/Roll Size: | 8 x 213 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 15.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.30 × 7.30 in |


Reviews
There are no reviews yet.