0
Classic Yellow Mustard, 30 oz Bottle, 2/Pack
$35.87
French’s Yellow Mustard is made with top-grade mustard seeds for 100% all-natural great taste. Gluten-free and 0 g trans fat. Food Type: Mustard; Flavor: Yellow Mustard; Capacity (Weight): 30 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 30 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Yellow Mustard |
| Food Type: | Mustard |
| Global Product Type: | Condiments |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bottle |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 4.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 8.50 in |


Reviews
There are no reviews yet.