0
Original, 16 oz Bottle, 24/Carton
$107.22
Tear into a can of the meanest energy drink on the planet, Monster Energy. Athletes, musicians, anarchists, co-ed’s, road warriors, metal heads, geeks, hipsters, and bikers dig it—you will too. Monster packs a powerful punch, but has a smooth easy drinking flavor. Beverage Type: Energy Drink; Flavor: Original; Product Packaging: Bottle; Volume Capacity: 16 oz.
100 in stock
| Beverage Type: | Energy Drink |
|---|---|
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Soy: | No |
| Flavor: | Original |
| Global Product Type: | Energy Drinks |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bottle |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
| Volume Capacity: | 16 oz |
Additional information
| Weight | 28.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.50 × 6.40 in |

Reviews
There are no reviews yet.