0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 504A (CE250A), 5,000 Page-Yield
$166.91
Innovera® remanufactured laser toner cartridges offer the same quality, performance, and page yield as national brands at significant savings. Their unique remanufacturing process and high-quality components make these laser cartridges an excellent alternative to single-use national brand cartridges. All Innovera® print cartridges go through rigorous pre- and post-testing and are backed by a 100% performance satisfaction guarantee. Device Types: Multifunction Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 5,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Multifunction Laser Printer |
| For Use With: | HP Color LaserJet CM3530 MFP, CM3530FS MFP, CP3525DN, CP3525N, CP3525X |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 504A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 5,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CE250A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 3.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.44 × 5.63 in |

Reviews
There are no reviews yet.