0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 85A (CE285A), 1,600 Page-Yield
$84.63
Innovera remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance-guaranteed. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 1,600; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Pro M1130, M1132MFP, M1134MFP, M1136MFP, M1137, M1138, M1139, M1210, M1212NF, M1212F, M1213NF, M1214NFH, M1216NFH, M1217NFW, M1219NF, P1100, P1102, P1102W |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 85A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 1,600 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CE285A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 2.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 4.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.