0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 17A (CF217A), 1,600 Page-Yield
$74.97
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 1,600; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Pro M102W; LaserJet Pro MFP M130FN, M130FW, M130NW |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 17A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 1,600 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CF217A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 5.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.38 × 4.13 in |

Reviews
There are no reviews yet.