0
Remanufactured Black Toner, Replacement for MLT-D111S, 1,000 Page-Yield
$73.49
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 1,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | Samsung Xpress SL-M2020, M2020W, M2022, M2022W, M2070, M2070FW, M2070W |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 1,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | MLT-D111S |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 3.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.38 × 4.13 in |

Reviews
There are no reviews yet.