0
Assorted Flavors Lip Balm, Bing Cherry, Tea Tree Mint, Vanilla Bean, 0.1 oz Tube, 100/Box
$75.00
Serves as the perfect giveaway for grand openings or other events. Convenient SPF 15 lip treatment comes in bing cherry, tea tree mint and vanilla bean. Features a blend of chamomile, aloe, vitamin E, and jojoba. Each one-inch lip balm has a three-year shelf life. Packaged in display box holding 100 lip balms. Sun Protection Factor: SPF 15; Flavor: Bing Cherry; Tea Tree Mint; Vanilla Bean; Capacity (Weight): 0.1 oz; Product Packaging: Tube.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 0.1 oz |
|---|---|
| Flavor: | Bing Cherry; Tea Tree Mint; Vanilla Bean |
| Global Product Type: | Lip Balms |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tube |
| Sun Protection Factor: | SPF 15 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 6.01 in |

Reviews
There are no reviews yet.