0
Gel Wrist Rest for Keyboards, 19 x 2, Black
$58.04
These sleek wrist rests use minimal desk space and are easy to adjust and move. The new silky material is easy to clean and helps you stay comfortable and in the zone all day. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Keyboard Wrist Rest; Color(s): Black; Theme: Solid Color.
100 in stock
| Base Material: | Plastic |
|---|---|
| Base Type: | Nonskid |
| Color(s): | Black |
| Cover Material(s): | Polyurethane |
| Depth: | 2" |
| Ergonomic: | Yes |
| Global Product Type: | Keyboard/Laptop Wrist Rests |
| Height: | 0.75" |
| Mouse Pad/Wrist Rest Type: | Keyboard Wrist Rest |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Theme: | Solid Color |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 19" |
| Wrist Filling Material: | Gel |
Additional information
| Weight | 0.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.19 × 0.94 in |

Reviews
There are no reviews yet.