0
Reliance Mediumweight Cutlery, Spoon, Plastic, Champagne, 1,000/Carton
$358.50
Elegant disposable cutlery may easily be used for special gatherings, casual dining or takeout/delivery. Optimized strength-to-weight ratio helps provide superior performance. Pieces feature an ergonomic grip. Bulk. Utensils Type: Spoon; Material Type: Plastic; Material(s): PS – Polystyrene; Color(s): Champagne.
100 in stock
| Color(s): | Champagne |
|---|---|
| Global Product Type: | Disposable Teaspoons |
| Grade: | Mediumweight |
| Length: | 5.6" |
| Material(s): | PS - Polystyrene |
| Material Type: | Plastic |
| Package Includes: | Includes 1000 teaspoons. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Bulk |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Utensils Type: | Spoon |
Additional information
| Weight | 8.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.25 × 7.06 in |

Reviews
There are no reviews yet.