0
Metal Incline Sorter with Wire Mesh Mobile Device Holder, 6 Sections, 7.48 x 8.77 x 7.55, Matte Black
$28.68
Create extra room for file folders, books, binders and mail while keeping your smart phone front and center. Open-design incline sorter features a flat, square metal frame with a reinforced V-shaped rib structure to support heavier items. A front-mounted metal mesh slot accommodates smart phones, important memos and letters. Rounded corners minimize the potential for snags. Protective rubber feet prevent the unit from sliding around and scratching your worksurface. Number of Compartments: 6; For File Size: Letter; Load Orientation: Top; Color(s): Matte Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Matte Black |
| Depth: | 8.77" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 7.55" |
| Load Orientation: | Top |
| Material(s): | Metal Mesh |
| Number of Compartments: | 6 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 7.48" |
Additional information
| Weight | 1.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.60 × 7.40 in |

Reviews
There are no reviews yet.