0
VERDEdri Hand Dryer HEPA Filter, 2 x 7.7
$155.38
HEPA filter reduces contaminants in the air when hand drying. Replacement for WORLD DRYER VERDEdri™ Hand Dryers. Designed for quick and easy replacement. Air Purifier Filter Type: HEPA; Air Cleaner Compatibility: WORLD DRYER VERDEdri™ Version 2 Hand Dryers WRLQ-162A2, WRLQ-972A2, WRLQ-973A2, WRLQ-972A2, WRLQ-974A2; Width: 2″; Depth: 3.5″.
100 in stock
| Air Cleaner Compatibility: | WORLD DRYER VERDEdri™ Version 2 Hand Dryers WRLQ-162A2, WRLQ-972A2, WRLQ-973A2, WRLQ-972A2, WRLQ-974A2 |
|---|---|
| Air Purifier Filter Type: | HEPA |
| Depth: | 3.5" |
| Global Product Type: | HEPA Air Purifier Filters |
| Height: | 7.7" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Weight: | 0.4 lbs |
| Width: | 2" |
Additional information
| Weight | 0.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.00 × 8.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.