0
Angel Soft ps Premium Facial Tissue, Cube Box, 2-Ply, White, 96 Sheets/Box
$7.02
Outstanding quality and softness that today’s discerning business customers will appreciate. Upscale box for a professional look. Tissue Type: Facial; Number of Plies: 2; Number of Sheets: 96/Box; Width: 7.75″.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| Compliance Standards: | Meets or Exceeds EPA Procurement Guidelines |
| Disclaimer Statement: | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Global Product Type: | Facial Tissues |
| Green Information: | Contains a minimum of 10% post-consumer recycled fibers, 100% total recycled content. |
| Length: | 8.85" |
| Number of Plies: | 2 |
| Number of Sheets: | 96/Box |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Tissue Type: | Facial |
| Total Recycled Content Percent: | 100% |
| Width: | 7.75" |
Additional information
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.60 × 4.60 in |

Reviews
There are no reviews yet.