0
Spectra Art Tissue, 23 lb Tissue Weight, 20 x 30, Spring Green, 24/Pack
$7.99
Spritz or brush with water to blend assorted vibrant colors. Tissue won’t tear when folded, cut or crinkled. Sheet/Roll Size: 20 x 30; Paper Basis Weight (lb): 23 lb Tissue; Paper Grade (gsm): 38 gsm; Paper/Media Color(s): Spring Green.
100 in stock
| Color Family: | Green |
|---|---|
| Global Product Type: | Art Paper Sheets |
| Paper Basis Weight (lb): | 23 lb Tissue |
| Paper Grade (gsm): | 38 gsm |
| Paper/Media Color(s): | Spring Green |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Rolls Per Unit: | 24 |
| Sheet/Roll Size: | 20 x 30 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.49 × 0.63 in |

Reviews
There are no reviews yet.