0
Amenity Bag for Suncast Commercial Full-Size and Compact-Size Housekeeping Carts, 2 gal, 19.5″ x 1.51″ x 21.36″, Black
$12.99
The Suncast Commercial® Amenity Bag is a spacious exterior pocket that easily attaches to the main housekeeping cart bag. This bag is perfect for collecting and organizing unused amenities. This optional accessory bag effortlessly attaches to most housekeeping carts. Accessory Type: Bag; Width: 19.5″; Depth: 1.51″; Height: 21.36″.
100 in stock
| Accessory Type: | Bag |
|---|---|
| Capacity (Volume): | 2 gal |
| Capacity (Weight): | 30 lb |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 1.51" |
| For Use With: | Suncast Commercial® Full-Size and Compact Housekeeping Carts |
| Global Product Type: | Cart Bag Liners & Holders |
| Height: | 21.36" |
| Material(s): | Vinyl |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 19.5" |
Additional information
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 11.39 in |

Reviews
There are no reviews yet.