0

Dual USB Port Wall Charger, USB-A Port/USB-C Port, White
$7.99
Recharge two devices at the same time with this USB wall charger. Features an ultra compact, travel friendly design with a folding plug. For Device Type: Mobile Devices; Adapter/Charger Type: Wall Charger; Power Source(s): AC Wall Outlet; Connector/Port/Interface: USB-A; USB-C.
100 in stock
| Adapter/Charger Type: | Wall Charger |
|---|---|
| Adapters/Chargers Capacity: | 20 W |
| Color(s): | White |
| Connector/Port/Interface: | USB-A; USB-C |
| For Device Type: | Mobile Devices |
| Global Product Type: | AC Adapters & Wall Chargers |
| Ports/Amps: | 2 Ports |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Power Source(s): | AC Wall Outlet |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 1.29 in |

Reviews
There are no reviews yet.