0
EarthChoice Carry-Safe Beverage Carrier, 8 oz to 46 oz, Four Cups, Natural, 132/Carton
$149.19
EarthChoice® fiber cup carriers are extremely durable and made with 100% recycled paper. Made with globally sourced materials. Ready to use with no set up required. Makes transporting on the go beverages simple and mess free. Features a sturdy multi compartment design to accommodate up to four cups ranging from 8 to 46 oz. Cup Carrier-Four-cup carrier, 8 oz to 46 oz. Cup Size (Range): 8 oz to 46 oz; Cup Trays Capacity (text): Four Cups; Material(s): Molded Fiber; Color(s): Natural.
100 in stock
| Color(s): | Natural |
|---|---|
| Cup Size (Range): | 8 oz to 46 oz |
| Cup Trays Capacity (text): | Four Cups |
| Depth: | 10.5" |
| Global Product Type: | Four Cup Trays |
| Height: | 2.25" |
| Material(s): | Molded Fiber |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 100% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Cup Carrier-Four-cup carrier, 8 oz to 46 oz. |
| Total Recycled Content Percent: | 100% |
| Width: | 10.5" |
Additional information
| Weight | 27.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.88 × 22.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.