Fruity Pebbles Crispy Rice Cereal, 2 Bags/Box, 38 oz Box
$24.16
Get a jump start on your busy schedule by pouring a bowl of delicious Fruity Pebbles™ Cereal. Since 1971, Flinstones-inspired PEBBLES cereal has been capturing the hearts of all age groups and bringing joy to breakfast-time. This sweetened crisped rice cereal has an intense fruity flavor. The delicious taste and crunchy texture are a great way to kick-start your family’s day. Fruity Pebbles™ already pack a nutritious punch, and when served with skim milk, you have boosted the vitamin and nutrient content of your breakfast. Low-carb with only 8 g of sugar per serving, 25% of your daily value of vitamin B12 and Folic Acid, and 20% daily value of vitamin D. This delicious cereal has been a family favorite for over 40 years and it is gluten-free. Start your morning off with a flavorful blast. Food Type: Breakfast Cereal; Flavor: Fruity; Capacity (Weight): 38 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 38 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Fruity |
| Food Type: | Breakfast Cereal |
| Global Product Type: | Breakfast Cereals |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.80 × 10.90 in |
Related products
-
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.