0
Natural Aged White Cheddar Baked Corn Puffs, 0.5 oz Bag, 36/Box, 2 Boxes/Carton
$60.68
Looking for a healthy snack to munch on to get you through the day? All-natural, gluten-free Pirate’s Booty is just the snack. The baked rice and corn puffs are flavored with real aged white cheddar and are perfectly crisp when you bite in. These are perfect for storing in the kitchen pantry, or for stocking the office vending machine. With the great flavor of this healthy snack, you’ll feel like you found a treasure with this Pirate’s Booty. Food Type: Chips; Flavor: Aged White Cheddar; Capacity (Weight): 0.5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR60004090
Categories: Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Pirate's Booty®
| Capacity (Weight): | 0.5 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Aged White Cheddar |
| Food Type: | Chips |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 9.25 in |
Be the first to review “Natural Aged White Cheddar Baked Corn Puffs, 0.5 oz Bag, 36/Box, 2 Boxes/Carton” Cancel reply
Related products
-
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.