0
Open/Closed Business Hours Sign Kit, 8 x 12, Red
$7.16
Attention-getting, red plastic sign with front display is easily customized and updated. Includes two sheets of static cling letters and numbers plus seven “CLOSED” stickers. Size: 8 x 12; Message(s): Business Hours; Material(s): Plastic; Orientation: Vertical.
100 in stock
| Face Color(s): | Red/White |
|---|---|
| Face Color(s): | Red/White |
| Global Product Type: | Merchandise Signs |
| Global Product Type: | Merchandise Signs |
| Graphics Color(s): | Black |
| Graphics Color(s): | Black |
| Height: | 12" |
| Height: | 12" |
| Lettering: | Cling |
| Lettering: | Cling |
| Material(s): | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Message(s): | Business Hours |
| Message(s): | Business Hours |
| Orientation: | Vertical |
| Orientation: | Vertical |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Shape: | Rectangle |
| Shape: | Rectangle |
| Size: | 8 x 12 |
| Size: | 8 x 12 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8" |
| Width: | 8" |
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.27 × 0.16 in |

Reviews
There are no reviews yet.