0
Roasted and Salted Pistachios, 1.5 oz Bag, 24/Pack
$96.37
Looking for a healthy snack to stock your office breakroom with? Wonderful® Lightly Salted Pistachios are heart healthy and guilt free. Your coworkers will love to grab a handful to snack on. Plus, with this 24-count box, you won’t have to worry about running out instantly, there’s plenty of Wonderful® Pistachios to go around! Food Type: Nuts; Flavor: Roasted & Salted; Capacity (Weight): 1.5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000784
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Snacks, Tea
Brand: Wonderful®
| Capacity (Weight): | 1.5 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts; Non-GMO Project Verified; Vegan |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Roasted & Salted |
| Food Type: | Nuts |
| Global Product Type: | Nuts |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 3.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.62 × 4.37 in |
Be the first to review “Roasted and Salted Pistachios, 1.5 oz Bag, 24/Pack” Cancel reply
Related products
-
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.