0
Table Tent, 80 lb Cover Weight, 12 x 18, White, 2 Tents/Sheet, 50 Sheets/Pack
$43.99
Create an upstanding impression with digital table tents. Crisp folds along the score lines and interlocking tabs make this sturdy product stand up. These digital table tents are designed for printing on digital equipment. Print one sheet at a time, or multiple and take advantage of the pre-micro-perforated sheets which make the table tents easy to separate. Sheet/Roll Size: 12 x 18; Paper Basis Weight (lb): 80 lb Cover; Paper/Media Color(s): White; Color Family: White.
100 in stock
SKU: BLA01FLWH
Categories: Breakroom Supplies, Card/Cover Stock, Carrying Cases, Cases, Condiments, First Aid & Health Supplies, Food, Foodservice, Janitorial & Facilities, Office, Paper & Printable Media, Pillows, Plumbing Parts, Plumbing Supplies, Restroom Accessories, Restroom Cleaners & Accessories, Safety & Industrial, Sinks, Straps & Handles
Brand: Blanks/USA®
| Color Family: | White |
|---|---|
| Detached Sheet Size: | 6 x 3.38 |
| Global Product Type: | Flyer & Brochure Paper Sheets |
| Machine Compatibility: | Inkjet Printers; Laser Printers |
| Paper Basis Weight (lb): | 80 lb Cover |
| Paper/Media Color(s): | White |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Sheet/Roll Size: | 12 x 18 |
| Sheets Per Unit: | 50 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 3.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.50 × 11.95 in |
Be the first to review “Table Tent, 80 lb Cover Weight, 12 x 18, White, 2 Tents/Sheet, 50 Sheets/Pack” Cancel reply
Related products
-
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.