0
The Original Fruit and Nut Food Bar, Assorted Flavors, 1.6 oz Bar, 20 Bars/Box
$89.16
A delicious blend of unsweetened fruits, nuts and spices. Each indulgent flavor is made from whole food and contains no more than nine ingredients. Minimally processed and are a wonderful gluten-free snack. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Chocolate Chip Cookie Dough; Peanut Butter Chocolate Chip; Capacity (Weight): 1.6 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000447
Categories: Breakroom Supplies, Condiments, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks, Sweeteners
Brand: Larabarâ„¢
| Capacity (Weight): | 1.6 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Chocolate Chip Cookie Dough; Peanut Butter Chocolate Chip |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Package Includes: | (10) Chocolate Chip Cookie Dough; (10) Peanut Butter Chocolate Chip |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.25 × 2.88 in |
Be the first to review “The Original Fruit and Nut Food Bar, Assorted Flavors, 1.6 oz Bar, 20 Bars/Box” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.