0
TrimLine Rectangle Waste Container, 23 gal, Plastic, Gray, 4/Carton
$330.60
A space-saving slim shape saves space by fitting into narrow spaces along walls and near work benches. Corner tabs keep trash bags securely in place for spill-free, even filling. Base helper handles stabilize the container while being lifted and emptied. Waste Receptacle Type: Indoor All-Purpose Waste Bin; Material(s): Plastic; Application: Indoor All-Purpose Waste Disposal; Interior Volume Capacity: 23 gal.
100 in stock
| Application: | Indoor All-Purpose Waste Disposal |
|---|---|
| Color Family: | Gray |
| Color(s): | Gray |
| Depth: | 11" |
| Global Product Type: | Indoor All-Purpose Waste Bins |
| Handle: | Side Recessed Grips |
| Height: | 30" |
| Interior Volume Capacity: | 23 gal |
| Material(s): | Plastic |
| Opening Size: | 19.25" x 9.25" |
| Opening Type: | Open Top |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Shape: | Rectangular |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Waste Receptacle Type: | Indoor All-Purpose Waste Bin |
| Width: | 20" |
Additional information
| Weight | 30.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.65 × 11.38 in |

Reviews
There are no reviews yet.