0
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23
The 88 Acres Blueberry/Lemon seed and oat bar is a perfect blend of real food and powerful nutrition, making it your perfect on-the-go snack. Savor the burst of bright lemony tartness paired with sweet blueberries in every bite. Free from the top nine allergens, this bar is nut-free, gluten-free, vegan and kosher. With non-GMO certification and no artificial ingredients, this bar is ready to energize your busy day. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Blueberry/Lemon; Capacity (Weight): 1.6 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.6 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Certified Gluten-Free; Certified Vegan; Kosher Certified; Non-GMO Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Blueberry/Lemon |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Granola Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 1.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.42 × 2.30 in |
Be the first to review “Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.