0
Meyer Lemon Glazed Donut, Lemon, 2.7 oz Individually Wrapped, 7 Donuts/Carton
$45.79
Whether you’re eating a donut for breakfast, enjoying one with a friend for a mid-afternoon snack or capping off a wonderful meal in need a final sweet treat, a great donut is worth its weight in Gold. Food Type: Frozen Donuts; Flavor: Lemon; Capacity (Weight): 2.7 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR30700396
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Drink Mixes, Food, Foodservice, Frozen Food, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Golden Dough Foods
| Capacity (Weight): | 2.7 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Lemon |
| Food Type: | Frozen Donuts |
| Global Product Type: | Frozen Foods |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 4.88 in |
Be the first to review “Meyer Lemon Glazed Donut, Lemon, 2.7 oz Individually Wrapped, 7 Donuts/Carton” Cancel reply
Related products
-
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.