0

USB-C to USB-A Audio/Video Adapter, 6″, Black
$14.17
Fast changing technology means new devices are not always compatible with older models. The Staples TECH USB-C to USB-A adapter converts a USB-C input to a USB-A input and ensures you can maintain connectivity between all your devices, regardless of make or model. Delivering transfer speeds of 5 Gbps, this adapter promises a fast and reliable connection. Featuring a compact 6″ cord, this adapter will keep your space clutter free. Cable Type: USB-C to USB A; Connector/Port/Interface: USB-A; USB-C; For Device Type: USB-C Devices; Cable Length: 6″.
100 in stock
| Cable Length: | 6" |
|---|---|
| Cable Type: | USB-C to USB A |
| Connector/Port/Interface: | USB-A; USB-C |
| For Device Type: | USB-C Devices |
| Global Product Type: | USB Cables |
| Jacket Color: | Black |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.90 × 1.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.