0
Fridge-N-Freezer Pack Baking Soda, Unscented, Powder, 16 oz, 12/Carton
$38.35
Prevents refrigerator and freezer odors and helps food retain its taste. Cloth filter prevents spilling. Environmentally safe. Scent: Unscented; Physical Form: Powder; Application: Refrigerators; Capacity (Weight): 16 oz.
100 in stock
| Application: | Refrigerators |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 16 oz |
| Global Product Type: | Powder Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Physical Form: | Powder |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Packaging: | Box |
| Scent: | Unscented |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 13.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.60 × 5.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.