0
IVY 2 Wireless Photo Printer, White
$119.99
The Canon® IVY 2 Mini Photo Printer is small enough to fit in your pocket so you can take it anywhere! Easily connect your compatible smartphone to the Canon Mini Print app via Bluetooth® technology. Choose a photo from your smartphone and print fun 2″ x 3″ photos with a peel and stick back! Print Resolution (Black) (Width x Height): 313 x 512 dpi; Print Resolution (Color) (Width x Height): 313 x 512 dpi; B&W or Color Output: Color; Printing Type: Thermal.
100 in stock
| Borderless Printing: | Yes |
|---|---|
| Borderless Printing: | Yes |
| B&W or Color Output: | Color |
| B&W or Color Output: | Color |
| Connector/Port/Interface: | Bluetooth 5.0 |
| Connector/Port/Interface: | Bluetooth 5.0 |
| Depth: | 1.7" |
| Depth: | 1.7" |
| Global Product Type: | Thermal Printers |
| Global Product Type: | Thermal Printers |
| Height: | 5.7" |
| Height: | 5.7" |
| LCD Display (Yes/No): | No |
| LCD Display (Yes/No): | No |
| Maximum Paper Size: | 3 x 3 |
| Maximum Paper Size: | 3 x 3 |
| Memory Card Compatibility: | No |
| Memory Card Compatibility: | No |
| Model Name/Number: | IVY 2 |
| Model Name/Number: | IVY 2 |
| Network Capable: | Yes |
| Network Capable: | Yes |
| Network Ready: | Yes |
| Network Ready: | Yes |
| Operating System Compatibility: | Android™ 6.0 and Later; iOS® 12.0 and Later |
| Operating System Compatibility: | Android™ 6.0 and Later; iOS® 12.0 and Later |
| Paper Input Capacity (Sheets): | 10 |
| Paper Input Capacity (Sheets): | 10 |
| PC Free Printing: | Yes |
| PC Free Printing: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Printing Type: | Thermal |
| Printing Type: | Thermal |
| Print Resolution (Black) (Width x Height): | 313 x 512 dpi |
| Print Resolution (Black) (Width x Height): | 313 x 512 dpi |
| Print Resolution (Color) (Width x Height): | 313 x 512 dpi |
| Print Resolution (Color) (Width x Height): | 313 x 512 dpi |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 4.5" |
| Width: | 4.5" |
| Wireless Printing: | Yes |
| Wireless Printing: | Yes |
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 5.70 in |

Reviews
There are no reviews yet.