0
6277C001 (GI-25), Continuous Ink Supply System, High-Yield Ink, 3,000 Page-Yield, Cyan
$11.99
Canon® consumables genuinely make a difference. When you choose a Canon® printer, you’re investing in quality, reliability, and value. Canon® Genuine ink produces high-quality, monochrome and color output that you can be proud of for all your home and office needs,. Device Types: Inkjet Printer; Color(s): Cyan; Page-Yield: 3,000; Supply Type: Ink.
100 in stock
| Color(s): | Cyan |
|---|---|
| Color(s): | Cyan |
| Device Types: | Inkjet Printer |
| Device Types: | Inkjet Printer |
| For Use With: | Canon® Maxify GX1020, GX2020 |
| For Use With: | Canon® Maxify GX1020, GX2020 |
| Global Product Type: | Ink/Ink Cartridges |
| Global Product Type: | Ink/Ink Cartridges |
| Ink Base: | Dye-Based |
| Ink Base: | Dye-Based |
| Liquid Volume: | 37 ml |
| Liquid Volume: | 37 ml |
| Market Indicator (Cartridge Number): | GI-25 |
| Market Indicator (Cartridge Number): | GI-25 |
| OEM/Compatible: | OEM |
| OEM/Compatible: | OEM |
| Page-Yield: | 3,000 |
| Page-Yield: | 3,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Print Supply Technology: | Continuous Ink Supply System (CISS) |
| Print Supply Technology: | Continuous Ink Supply System (CISS) |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Supply Type: | Ink |
| Supply Type: | Ink |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Yield Type: | High-Yield |
| Yield Type: | High-Yield |
Additional information
| Weight | 0.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.80 × 5.30 in |

Reviews
There are no reviews yet.