0
Signature Facial Tissue, Cube Box, 2-Ply, White, 90 Sheets/Box, 36 Boxes/Carton
$154.04
Cascades PRO Signature® Facial Tissue provide the comfort and reliability of an at-home experience and is ideal for use in the hotel industry or for restrooms and offices in commercial buildings, retail stores and foodservice establishments. Cube Box. Tissue Type: Facial; Number of Plies: 2; Number of Sheets: 90/Box; Width: 8″.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| Color(s): | White |
| Global Product Type: | Facial Tissues |
| Global Product Type: | Facial Tissues |
| Length: | 8" |
| Length: | 8" |
| Number of Plies: | 2 |
| Number of Plies: | 2 |
| Number of Sheets: | 90/Box |
| Number of Sheets: | 90/Box |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Product Packaging: | Box |
| Septic Safe: | No |
| Septic Safe: | No |
| Special Features: | Cube Box |
| Special Features: | Cube Box |
| Tissue Type: | Facial |
| Tissue Type: | Facial |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8" |
| Width: | 8" |
Additional information
| Weight | 11.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.27 × 13.95 in |

Reviews
There are no reviews yet.