0
Standing Desk Cup Holder Organizer, Two Sections, 3.94 x 7.04 x 3.54, Gray
$15.57
Spilling a drink at your desk can do major damage to paperwork, electronics, and your good mood. Now you can keep your coffee cup or water bottle safely out of the way with deflecto’s cup organizer. This versatile, durable accessory clamps onto the edge of your desk or workstation and holds hot and cold beverages securely in place throughout the day. The organizer also includes a supply tray to hold paper clips and other small items. Medium. Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: Cupholder and Tray; Color(s): Gray; Material(s): Plastic; Width: 3.94″.
100 in stock
| Color(s): | Gray |
|---|---|
| Color(s): | Gray |
| Depth: | 7.04" |
| Depth: | 7.04" |
| Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: | Cupholder and Tray |
| Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: | Cupholder and Tray |
| Global Product Type: | Standard Desktop Space Savers |
| Global Product Type: | Standard Desktop Space Savers |
| Height: | 3.54" |
| Height: | 3.54" |
| Material(s): | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Number of Compartments: | 2 |
| Number of Compartments: | 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Medium |
| Special Features: | Medium |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 3.94" |
| Width: | 3.94" |
Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.94 × 3.54 in |

Reviews
There are no reviews yet.