0
Dry Erase Paddle, 12″ x 7″, White Surface, 12/Pack
$53.11
Make everything more fun with dry erase paddles. Quick and quiet whole class participation is made easy with dry erase answer paddles that easily write and wipe clean with an eraser. Great for review sessions, surveys, assessments and more! Board Surface Type(s): Dry Erase; Magnetic Board Surface: No; Surface Material: Melamine; Surface Color: White.
100 in stock
| Board Height: | 7" |
|---|---|
| Board Surface Type(s): | Dry Erase |
| Board Width: | 12" |
| Dedicated Projection Screen: | No |
| Flipchart Mounting System: | No |
| Global Product Type: | Chalk & Dry Erase Tablets |
| Magnetic Board Surface: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Preformatted Board Surface: | No |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Supports Custom Surface Formatting: | No |
| Surface Color: | White |
| Surface Material: | Melamine |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 4.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 6.75 in |

Reviews
There are no reviews yet.