0
ProClick Presentation Paper, 96 Bright, 32-Hole. 24 lb Bond Weight, 8.5 x 11, White, 250/Pack
$42.65
Grab some pre-punched paper to go along with your pre-punched covers to make the perfect project! Pre-punched sheets designed to work with ProClick spines make it easy to complete your project by hand. Sheets are pre-punched with 32 holes. Designed to work with ProClick or WireBind binding systems. ProClick spines offer ultimate convenience they’re easy to open and close by hand, making it fast and simple to edit or rearrange your work, even at the last minute. Strong, 24 lb. bond paper, 96 bright. Sheets measure 8.5″ x 11″. Includes 250 sheets. Sheet/Roll Size: 8.5 x 11; Paper Basis Weight (lb): 24 lb Bond; Paper Grade (gsm): 106 gsm; Paper/Media Color(s): White.
100 in stock
| Brightness Rating (US): | 96 |
|---|---|
| Color Family: | White |
| Global Product Type: | Copy/Office Paper Sheets |
| Hole-Punch Details: | Side: 32-Hole Punched |
| Machine Compatibility: | Copiers; Inkjet Printers; Laser Printers |
| Paper Basis Weight (lb): | 24 lb Bond |
| Paper Grade (gsm): | 106 gsm |
| Paper/Media Color(s): | White |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Sheet/Roll Size: | 8.5 x 11 |
| Sheets Per Unit: | 250 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 3.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.50 × 1.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.