0
Standard Bath Tissue, Individually Wrapped Rolls, Septic Safe, 1-Ply, White, 1,000 Sheets/Roll, 96 Rolls/Carton
$176.82
Economical rolls provide the perfect solution for public restrooms utilizing standard-roll dispensers. Soft paper is gentle on the skin. Strong and reliable. Individually Wrapped. Tissue Type: Toilet; Number of Plies: 1; Number of Sheets: 1,000/Roll; Width: 4″.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| For Use With: | Standard Bath Tissue Dispensers |
| Global Product Type: | Regular Roll Bath Tissues |
| Length: | 3.2" |
| Number of Plies: | 1 |
| Number of Sheets: | 1,000/Roll |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 100% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Carton |
| Septic Safe: | Yes |
| Special Features: | Individually Wrapped |
| Tissue Type: | Toilet |
| Total Recycled Content Percent: | 100% |
| Width: | 4" |
Additional information
| Weight | 35.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.00 × 16.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.