0
Economy Plastic Dispensing Pump, 38 mm cap fits 1 gal Bottles, White
$6.13
Economical dispenser fits standard gallon bottles. Delivers 1 oz per pump. Can be used with grit and pumice substances. Sprayer/Hose/Nozzle Type: Dispenser Pump; Sprayer/Nozzle Type: Pump; Hose Length: 10.75″; For Use With: Standard Gallon Containers.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| Compliance Standards: | FDA Compliant |
| For Use With: | Standard Gallon Containers |
| Global Product Type: | Siphon Pumps |
| Hose Length: | 10.75" |
| Material(s): | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Sprayer/Hose/Nozzle Type: | Dispenser Pump |
| Sprayer/Nozzle Type: | Pump |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.76 × 1.49 in |

Reviews
There are no reviews yet.