0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 15A (C7115A), 2,500 Page-Yield
$96.49
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance-guaranteed. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 2,500; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet 1000, 1200, 1200N, 1200SE, 1220, 1220SE, 3300, 3300MFP, 3310MFP, 3320MFP, 3320NMFP, 3330MFP, 3380AIO |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 15A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 2,500 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | C7115A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 3.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 4.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.