0
Remanufactured Black MICR Toner, Replacement For 58A (CF258AM), 3,000 Page-Yield
$146.41
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 3,000; Supply Type: MICR Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Enterprise M406DN; LaserJet Enterprise MFP M430F; LaserJet Managed E40040DN; LaserJet Managed MFP E42540F; LaserJet Pro M404DN, M404DW, M404N; Laserjet Pro MFP M428DW, M428FDN, M428FDW |
| Global Product Type: | MICR Toners |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 58A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 3,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 85% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CF258AM |
| Supply Type: | MICR Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 85% |
Additional information
| Weight | 2.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 7.38 in |

Reviews
There are no reviews yet.