0
Remanufactured Black MICR Toner, Replacement For 89A (CF289A(M)), 5,000 Page-Yield
$210.49
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 5,000; Supply Type: MICR Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Enterprise M507DN, M507DNG, M507N, M507X; LaserJet Enterprise MFP M528DN, M528F; LaserJet Enterprise Flow MFP M528C, M528Z; LaserJet Managed E50145DN; Flow MFP E52645C; MFP E52645DN |
| Global Product Type: | MICR Toners |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 89A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 5,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 95% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CF289A(M) |
| Supply Type: | MICR Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 95% |
Additional information
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 7.38 in |

Reviews
There are no reviews yet.