0
Toddler Pick-a-Book Stand, 24w x 9d x 25h, Birch
$253.50
Frames are made of birch plywood. Includes Write-n-Wipe partitions, KYDZSafe® edges. KYDZTuff® finishes. Toddler Pick-a-Book Stand—Beginner books at a toddler’s height. Three shelves approximately 1.5″ deep. Added storage below slotted shelves. Write-n-Wipe back. Color(s): Birch; Overall Width: 24″; Overall Depth: 9″; Overall Height: 25″.
100 in stock
| Color(s): | Birch |
|---|---|
| Edge Detail Profile: | KYDZSafe® Edge |
| Global Product Type: | Early Learning Bookstands & Bookcases |
| Material(s): | Plywood |
| Number of Shelves: | 3 |
| Overall Depth: | 9" |
| Overall Height: | 25" |
| Overall Width: | 24" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Shelf Depth: | 1.5" |
| Special Features: | Toddler Pick-a-Book Stand—Beginner books at a toddler's height. Three shelves approximately 1.5" deep. Added storage below slotted shelves. Write-n-Wipe back. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 28.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.77 × 11.18 in |


Reviews
There are no reviews yet.