0
ComfortPlus Toilet Paper, Double Roll, Bath Tissue, Septic Safe, 1-Ply, White, 231 Sheets/Roll, 12 Rolls/Pack, 4 Packs/Carton
$65.40
Toilet paper designed to care for you with everyday comfort plus a little extra. With thick and plush sheets for a trusted, comforting clean, it’s tested for strength and designed for comfort. 3X stronger for unbeatable comfort. Combines just the right amount of softness with long-lasting toilet paper rolls to provide the perfect combination of comfort and value. Unscented, single-ply sheets. Sewer-safe and septic-safe. Tissue Type: Toilet; Number of Plies: 1; Number of Sheets: 231/Roll; Width: 4″.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| Global Product Type: | Double/Big Roll Bath Tissues |
| Length: | 3.82" |
| Number of Plies: | 1 |
| Number of Sheets: | 231/Roll |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pack |
| Septic Safe: | Yes |
| Tissue Type: | Toilet |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 4" |
Additional information
| Weight | 10.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 16.13 in |

Reviews
There are no reviews yet.