0
File Pocket, End Tab, Letter Size, Manila, 100/Box
$41.19
Pocket is closed on two sides for quick access to forms and exam charts. Full-cut tab has embossed score lines for easy label placement. Sturdy 11-pt manila stock. Number of Sections: 1; Tab Cut: End; Size: Letter; Punched/Unpunched: Unpunched.
100 in stock
| Color Family: | Manila |
|---|---|
| Color(s): | Manila |
| Global Product Type: | File Jackets, End Tab |
| Height: | 9.5" |
| Material(s): | 11-pt Manila |
| Material Type: | Paper |
| Number of Sections: | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Punched/Unpunched: | Unpunched |
| Size: | Letter |
| Tab Cut: | End |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 12.25" |
Additional information
| Weight | 8.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 5.23 in |

Reviews
There are no reviews yet.