0
Recycled Supply Basket, Plastic, 10.06 x 6.13 x 2.38, Black, 2/Pack
$7.99
Keeps supplies, keys and cell phones handy. Ideal for storing loose supplies, crafts and more. Nested to save space. Desktop Supplies Organizer Type: Multipurpose; Number of Compartments: 1; Overall Width: 10.06″; Overall Depth: 6.13″.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | EPA/CPG Compliant |
| Desktop Supplies Organizer Type: | Multipurpose |
| Global Product Type: | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
| Green Information: | Made from 30% post recycled plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Number of Compartments: | 1 |
| Overall Depth: | 6.13" |
| Overall Height: | 2.38" |
| Overall Width: | 10.06" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 30% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 30% |
Additional information
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.06 × 2.38 in |

Reviews
There are no reviews yet.