0
Precise V5RT Deco Peacock Pattern Rollerball Pen, Retractable, Extra-Fine 0.5 mm, Assorted Ink and Barrel Colors, 5/Pack
$15.29
The Precise® Deco Collection is designed to delight, with a cosmopolitan barrel wrap that features bold shapes and exuberant style. Attractive pens deliver a clean, precise line every time. Patented Precision Point Technology ensures incredibly smooth, skip-free writing. Unique liquid-ink formula maintains consistent, flowing strokes. Pens are retractable and airplane safe. Pretty Peacock Pattern—Preen like a peacock with these pretty pens. An ornate peacock-tail design wraps around the top of the barrel. Pen Sub-Brand & Product Family: Precise® V5RT Deco Collection; Pen Type: Rollerball Pen; Pen Style: Retractable; Pen Tip Type: Needle.
100 in stock
| Airplane-Safe Ink: | No |
|---|---|
| Barrel Color: | Assorted Peacock |
| Barrel Color Assortment: | Black; Blue; Green; Purple; Red |
| Color Family: | Multicolor |
| Erasable Ink: | No |
| Global Product Type: | Rollerball Pens |
| Grip Type: | Cushion |
| Ink Color: | Assorted |
| Ink Color Assortment: | Black; Blue; Red; Green; Purple |
| Pen Style: | Retractable |
| Pen Sub-Brand & Product Family: | Precise® V5RT Deco Collection |
| Pen Tip Type: | Needle |
| Pen Type: | Rollerball Pen |
| Pocket Clip: | Yes |
| Point Size: | 0.5 mm |
| Point Size Type: | Extra-Fine |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Refillable: | Yes |
| Special Features: | Pretty Peacock Pattern—Preen like a peacock with these pretty pens. An ornate peacock-tail design wraps around the top of the barrel. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Visible Ink Supply: | No |
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.37 × 1.03 in |

Reviews
There are no reviews yet.