0
Gluten Free Protein Cookies, Peanut Butter, 2.04 oz Pack, 12/Box
$49.59
Cheat on cookies with cookies. These protein cookies are soft and yummy, with a taste that reminds you of homemade cookies. With 15 g of protein per serving, they’re a smart choice for soft, tasty cookies. Satisfy your cravings for sweet cookie goodness without ignoring your fitness goals. Keep a few in your gym bag, desk drawer, or pantry for any moment when you need a tasty protein snack. Be sure to stock up on these delicious protein cookies. Food Type: Cookies; Flavor: Peanut Butter; Capacity (Weight): 2.04 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 2.04 oz |
|---|---|
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Soy: | Yes |
| Flavor: | Peanut Butter |
| Food Type: | Cookies |
| Global Product Type: | Cookies |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pack |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.60 × 4.80 in |

Reviews
There are no reviews yet.