0
Magnetic Steel Dry Erase Desktop Computer Pad, 21 x 7.75, White Surface
$38.58
Elevate your workspace, achieve an organized, clutter-free desk and have easy access to your notes with the Quartet® Magnetic Steel Dry-Erase Desktop Computer Pad. Focus clearly on your notes without distraction. The painted steel surface resists marker stains and ghosting for a clean and clear board. Board Surface Type(s): Dry Erase; Magnetic Board Surface: Yes; Surface Use Rating: Heavy/Frequent Use; Surface Material: Steel.
100 in stock
| Board Height: | 7.75" |
|---|---|
| Board Surface Type(s): | Dry Erase |
| Board Width: | 21" |
| Dedicated Projection Screen: | No |
| Flipchart Mounting System: | No |
| Global Product Type: | Dry Erase Boards - Cubicle/Workspace |
| Magnetic Board Surface: | Yes |
| Package Includes: | (1) Dry Erase Marker; (1) Felt Keyboard Pad; (1) Microfiber Towel |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Preformatted Board Surface: | No |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Supports Custom Surface Formatting: | No |
| Surface Color: | White |
| Surface Material: | Steel |
| Surface Use Rating: | Heavy/Frequent Use |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 2.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.22 × 2.72 in |

Reviews
There are no reviews yet.