0
Ultra Pro Alkaline AAA Batteries, 24/Pack
$25.06
Rayovac® Ultra Pro batteries are engineered for professional use to deliver dependable performance. Reclosable Pack. Battery Type: Alkaline; Battery Size: AAA; Voltage: 1.5 V; Material(s): Alkaline.
100 in stock
| Battery Size: | AAA |
|---|---|
| Battery Type: | Alkaline |
| Compliance Standards: | ANSI Compliant |
| Global Product Type: | Alkaline Batteries |
| Material(s): | Alkaline |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Reclosable Pack |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Voltage: | 1.5 V |
Additional information
| Weight | 0.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.38 × 1.75 in |

Reviews
There are no reviews yet.