0
Locking Security Hood for Housekeeping Carts, Plastic, Black
$772.62
Rubbermaid Commercial Products Locking Security Hood for Housekeeping Carts secures and conceals cleaning supplies and amenities stored on the top of the cart. The modern and discreet design create a professional and polished appearance, leaving a lasting impression on your guests. Accessory Type: Cover; Width: 21″; Depth: 30.6″; Height: 11.7″.
100 in stock
| Accessory Type: | Cover |
|---|---|
| Closure Type: | Lock |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 30.6" |
| For Use With: | Rubbermaid® Commercial Full Size and Compact Housekeeping Carts 2202527, 2202581, 2202585, 2202587 |
| Global Product Type: | Cart Lids & Covers |
| Height: | 11.7" |
| Material(s): | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 21" |
Additional information
| Weight | 13.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.87 × 13.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.