0
Minis Protein Bars, Chocolate Sea Salt and Peanut Butter Chocolate, 0.9 oz Bar, 8/Box
$20.11
Big flavor to crush the biggest cravings, these RX Bar Minis protein bars bring the same delicious flavor of the brand’s regular-size bars. Mini and pocket-size, these bars pack 6 g of protein and are crafted with only real, simple ingredients. When you open this variety pack, you’ll find two decadent flavors: real chocolate sprinkled with sea salt and smooth peanut butter. It’s a chocolate lover’s delight. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Chocolate Sea Salt; Peanut Butter Chocolate; Capacity (Weight): 0.9 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 0.9 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Disclaimer Statement: | Contains peanuts and eggs; may contain tree nuts. |
| Flavor: | Chocolate Sea Salt; Peanut Butter Chocolate |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.60 × 1.89 in |
Be the first to review “Minis Protein Bars, Chocolate Sea Salt and Peanut Butter Chocolate, 0.9 oz Bar, 8/Box” Cancel reply
Related products
-
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.